BEYPAZARI MADEN SUYU KİMİN? | NİYAZİ ERCAN ZİRVE YOLUNDA PROGRAMI

1961 yılında Ankara’da doğan Niyazi Ercan, Gaziantep’ten ayrılarak çalışmak için Ankara’ya yerleşen Beypazarı Maden Suyunun kurucusu Cemil Ercan’ın oğlu. Şu an ikinci kuşak temsilci olarak Beypazarı Maden Suyu Yönetim Kurulu başkanlığı görevini yürütmekte. TED Ankara Koleji mezunu olan Niyazi Ercan, yükseköğrenimini makina üzerine tamamladı. 1984 yılında evlenen Niyazi Ercan evli ve iki çocuk babasıdır.

Türkiye’nin ilk maden suyu üreticilerinden olan Ercan Ailesi, sağlıklı bir içecek olan maden suyunun Türk insanına tanıtılması ve sevdirilmesi konusunda sektöre öncülük etti. 1957 yılında kurulduğunda 6000 şişe kapasiteli Beypazarı Maden Suyu, bugün 60 bin m2 kapalı alana kurulu ve sektörünün en büyüğü olma özelliği taşıyan tesisinde, saatte 300 bin şişe üretim kapasitesine sahip lider maden suyu şirketi konumunda.

Türk insanının yaşadığı her ülkeye Beypazarı maden suyunu ulaştırma ideali olan Niyazi Ercan, bugün 27 farklı ülkeye ihracat yapıyor. Ulusal ve uluslararası pek çok kalite ve başarı ödülüne layık görülen Beypazarı Maden suyunu bir dünya markası yapma yolunda ilerliyor.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında anne ve babasının ismini verdiği okul ve yurt binaları ile eğitime verdiği önemi gösteren Niyazi Ercan, markanın ismini aldığı Beypazarı ilçesinin tanıtımına da büyük katkı sağlamaktadır.

Halen üçüncü kuşak temsilciler olan çocukları ile birlikte sağlıklı bir içecek olan maden suyunun daha çok tüketiciye ulaştırılması konusunda çalışmalarına devam etmektedir.